xcamp
facebook
youtube

Vytisknout stránku

Vzkazy

/25.4.2017/ Jitka

Děkuji vám všem za velikonoční koncert v Praze. Nádherná atmosféra! Zpíváte s úžasnou chutí a radostí. Energii na diváky přímo valíte :o) Bavilo mne i střídání dirigujících - všichni si vedli skvěle. Sóla na profesionální úrovni, a přitom lidské. Je poznat, že do toho všichni dáváte srdce. Velmi oceňuji Váš pohyb a úsměvy při zpěvu, a také to, že zpíváte bez not, což zvlášť u cizojazyčných textů musí být dost složité. Také zpívám ve sboru, tak vím, co dá práce , aby výsledek byl takový, jaký ho předvádíte. Už se těším na vaše další koncerty. Vyřiďte prosím všem účinkujícím obrovský dík za tu radost, kterou umíte rozdávat. Jste balzámem pro duši. Jste pohlazením.

 • Reakce MGC: Děkujeme za milé povzbuzení. Těšíme se na setkání s Vámi, při další zajímavé příležitosti.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

/15.9.2015/ Iveta Holubová

Krásný den, nedá mi to abych vám touto cestou nevyjádřila vděčnost za mimořádný zážitek na Biodožínkách v Nenačovicích, dovolte mi expresivně: Byl to nářez! Ať vám to pořád takhle krásně zpívá a ladí:-)

------------------------------------------------------------------------------------------------------

/21.12.2014/ Jana

Děkuji za krásný zážitek na koncertu v Ostravě Radvanicích!

 • Reakce MGC: Děkujeme Ostravě za milé přijetí, plný kostel i smyslupnost celé akce. Výsledná částka pro Dětské centrum Domeček v Ostravě byl naprosto famózní.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

/25.7.2014/ Lenka Krouželová

Úžasný zážitek dnes v Pardubicích.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

/7.4.2014/ Ivana

Děkuji za naprosto úchvatný zážitek dne 6.4.2014 v Litoměřicích.

 • Reakce MGC: Děkujeme všem, kteří na koncert dorazili. Moc jsme si to s vámi užili. Těšíme se do Litoměřic zase někdy příště.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

/10.6.2013/ Rudolf Kužel

Dobrý den,
opravdu velkým zážitkem pro mě byl sobotní koncert 8.6. vašeho souboru v Jabkenicích. Určitě si koupím vaše DVD a CD. Přeji hodně úspěchů. Kužel R.

 • Reakce MGC: Děkujeme Rudolfe. I my jsme si to v Jabkenicích moc užili. Moc rádi jsme se opět podíleli na místním zajímavém hudebním projektu. Přejeme festivalu v Jabkenicích ještě mnoho šťastných let.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

/2.4.2013/ Monika Boušková

Oblastní nemocnice Příbram znovu děkuje celému MGC. Váš koncert 27. března 2013 byl úžasný! Děkujeme za pacienty a zaměstnance nemocnice, jejich blízké i veřejnost.
Boušková Monika Nemocnice Příbram

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

/6.11.2012/ ÁJA

Kraslice - absolutně úžasný ! Děkuju za zážitek ! :-)

 • Reakce MGC: Děkujeme i my vám. Byli jste úžasné publikum. Do Kraslic se budeme určitě rádi vracet. :-)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

/14.12.2011/ kbk

Včera v Retru neskutečný mazec, díky za super zážitek ;-)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

/7.10.2011/ Ferdinand Peroutka

Prosím o informaci, co přesně znamená slovo maranatha(á). Jdu na Váš koncert (už po několikáté) s vnuky a rád bych jim to řekl. Děkuji - fp

 • Reakce MGC: Vážený pane Peroutka, děkujeme za Váš hezký dotaz. Slovo "Maranatha" je staro-řeckého původu. Svou váhu toto slovo mělo v období začátku křesťanství před 2tis. lety. První křesťané slovo Maranatha používali k pozdravu a vyjadřovali tak naději, kterou toto slovo obsahuje. Přesný překlad slova je "Náš Pán příjde, nebo také Pán přichází". První křesťané se tímto pozdravem povzbuzovali ve své naději a víře. Asi nejblížší ekvivalent takovému pozdravu v našem prostředí je dnes např. již méně používané "Zdař Bůh"... Protože i my ve svém středu prožíváme stejnou naději a i obsah toho co děláme je této naději velmi blízký, rozhodli jsme se toto slovo zařadit do názvu našeho souboru.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

/28.4.2011/ Vlastík Sádlík

Dobrý den.Váš koncert v Příbramské nemocnici byl obrovský zážitek a potěšení pro mé uši.již přes pul roku sem na vozíku a učím se znovu chodit takže sem jen poslouchal až zezadu podschody a řeknu vám že poslouchat vás denně už jsem určitě zdráv .ještě jednou moc děkuji---prostě nádhera co potěší srdce,,,Díky

 • Reakce MGC: Milý Vlastíku od srdce děkujeme za Tvou reakci. V Příbramské nemocnici se nám zpívalo úžasně. I pro nás to byl velmi potěšující zážitek. O to více máme radost z toho, že gospelová muzika má i léčivé účinky, alespoň na duši.. Přejeme brzké uzdravení a těšíme se na další příležitost setkání.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

/7.4.2011/ Jáchym Novotný

Velikonoční koncert byl úžasný zážitek a tím spíš, že byl věnován na dobrou věc. Nesetkal jsem se dosud s Gospel písněmi naživo a musím uznat, že i u nás v Česku se dá spolehnout na jejich kvalitní předvedení nebo lépe, prožití. Větší účast publika by jistě neškodila, ale snad během let přibude dost nových lidí, kteří si budou chtít zaspívat a snad jednou doroste, co do počtu, věhlasu velkých světoznámých souborů. Z celého srdce Vám to přeji.

 • Reakce MGC: Děkujeme za hřejivá a povzbudivá slova.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

/14.11.2010/ Kačka

Děkujeme všem, kteří nás včera podpořili. Moc jsme si to s Vámi užili!
Těšte se na další gospel dávku 1.12. v Londýnské nebo 23.12. v Lucerna music baru. Pozvali si nás báječní TOP DREAM COMPANY!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

/1.9.2010/ Franta Panda Jirouš

Díky za bezvadný zážitek .V Neděli to bylo opravdu skvělé.Tolik dobré energie jsem už dlouho nezažil,jsem také muzikant a znovu se mi potvrdilo ,že hudba je dobro....díky!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

/29.8.2010/ Jirka Procházka

Děkujeme za skvělý zážitek na dnešním koncertě. Byl to také zajímavý emocionální exkurs do Ameriky :-) Hlasově to bylo jedinečné! S tím talentem, jak zaznělo v průběhu večera, na tom něco je... Uvidíme se na nějaké zkoušce ;-)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

/6.7.2010/ Eva Pekárková

Dobrý den. Ráda bych věděla, zdali přijímáte nové členy do Vašeho souboru. Velmi se mi vaše hudba líbí.
Díky Eva.

 • Reakce MGC: Milá Evo. Nejpozději od poloviny září se po prázdninách opět začneme scházet k pravidelnému nácviku. Zkoušky probíhají každou středu od 17:30 v Londýnské ulici č. 30 (hlavní sál). Pro každého jsou dveře otevřeny k poslechu i aktivnímu zapojení. Máš-li chuť si přijít zazpívat, tak určitě neváhej. Bude-li se ti mezi námi líbit a zvládneš-li se doučit všechny písně, pak není problém se stát i členem souboru.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

/11.6.2010/ Rena

Pán nech Vám žehná ....mate od neho úžasny dar a je skvelé že sa sním delíte a potešujete nás poslucháčov. Ďakujeme

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

/9.6.2010/ Radomír Steinert

Zdravím všechny z MGC z Tanzánie. Chvilku funguje připojení k internetu a tak Vás mohu všechny pozdravit a mám radost, že koncerty se daří. Také jsem si početl něco poučného ve vzkazech. Mějte se všichni prímově a brzy na shledanou. Pokud máte zájem, vzal bych něco černých úžasných sopránů a vysokých tenorů. I Big mama by se tu našla. Tady by se gospelovalo - to je materiálek. No třeba někdy v budoucnu něco gospelově slušivého společně s místními upečeme. To zatím ví jen Pán Bůh. Papa Radek

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

/30.5.2010/ Jurko

Ďakujem za vašu radosť a nadšenie pri koncerte v Banské.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

/30.5.2010/ Jarmila

Ďakujem za pekný koncert. Banská Bystrica asi tak skoro nezabudne :-) Nadaný hudobníci, speváci, dirigentky, sólisti... snáď iba moderátorov vylepšite - vyzerali nepripravený. Nech vám to stále tak dobre spieva.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

/30.5.2010/ janca.off@gmail.com

Včera som bola na koncerte v Banskej Bystrici...mala som so sebou aj priateľov a hanbím sa. Odišli po druhej piesni s tým, že sa tešili na nebeskú hudbu a toto bola pekelná. Podľa ich slov si v tom hluku a cirkuse nevedeli predstaviť Boha ako sa asi môže zaujímať práve o nich. Je mi z toho veľmi, veľmi smutno...

 • Reakce MGC: Děkujeme za Váš názor. Maranatha Gospel Choir zpívá současnou gospelovou hudbu. Doporučujeme všem návštěvníkům gospelových koncertů nejdříve zhlédnout videa souboru nebo si zjistit pár informací o současné gospelové hudbě a následně zvážit svou účast na koncertě. Jsme si vědomi toho, že gospel není mainstreamový hudební styl a nemusí se líbit všem. Jako soubor tuto hudbu máme rádi a snažíme se ji dělat co nejlépe s nadšením a radostí. Omlouváme se tímto všem, kteří očekávají "nebeskou hudbu" o které my pozemšťané žel nemáme zatím ani povědomí a ani bychom si netroufli naši hudební snahu takto definovat. Zpíváme především to, co vychází z našeho srdce, co nabíjí náš život a přináší nám radost. Bůh uvnitř nás určitě chce být také tichý a vážný (viz. pomalé písně), ale také hlučný a radostný. Jsme rádi, že to prostřednictvím gospelu můžeme vyjádřit.

/6.6.2010/ Jana

Netvrdím, že viem aká bude nebeská hudba, len si myslím, že nebude škodiť môjmu zdraviu. Je vedecky dokázané, že príliš veľa decibelov poškodzuje sluch, a určite aj radostná a rýchla hudba nemusí byť hudbou hlučnou.

 • Reakce MGC: Milá Jano. Děkujeme za podnětné postřehy, které nás jistě opět povedou k důkladné konzultaci s našimi zvukaři. Z naší čtyřleté praxe však již máme obdobné zkušenosti. Je to podobné jako s tou „andělskou hudbou". Pro někoho je zvuk nedostatečný, pro někoho naopak nadměrný. Proto si také sebou vozíme vlastní, zkušené zvukaře, kteří nejlépe dokážou posoudit dostatečnou zvukovou hladinu. Počítej však s tím, že navštívíš-li stylově obdobnou produkci, budeš se potýkat s podobným problémem. Nemáme určitě nic proti, když si posluchači odstoupí dále od reprobeden nebo případně naše vystoupení opustí úplně. Neoslovuje-li nás něco, nebo máme-li pocit, že nám to ubližuje, pak máme určitě stejný přístup. "Univerzálno" se hledá těžce. Omlouváme se proto za osobitější přístup v našem gospelovém snažení. Pro nás je však gospel nejen radostná zvěst, ale také dostatečné hlučná zvěst. Mohu Tě ale také zároveň ubezpečit, že za těch několik let vystupování jsme ještě u členů souboru ani u pravidelných posluchačů nezaznamenali zhoršení sluchu ani jiné zdravotní problémy.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

/17.5.2010/ Kačka Koulačka.

Děkuju vám za nezapomenutelný zážitek :)) vaše posluchačka z Frýdku-Místku

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

/29.3.2010/ Jana Jirušová

Moc zdravím, dneska v Sokolově jste byli fajn... zážitek nevšední to byl opravdu... jen tyhle stránky jsou takové prázdné... zajímalo by mě víc...
na blogu mám vaši fotku, seděla jsem v první řadě, tak jsem mohla i fotit, tady odkaz... http://jiruska365.blogspot.com/
přeji ať se vám daří a doufám, že zas někdy zavítáte k nám na západ...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------